Про нас

ТОВ «Горобина» або Сумський лікеро-горілчаний завод – велике підприємство лікеро-горілчаної промисловості з більш ніж сторічною історією, розташоване в місті Суми.

Історія нашого підприємства бере початок ще з кінця 19 століття – 1897 року і пройшла великий шлях від приватної гуральні, яка на той час вже славилась своїм авторитетом і пошаною, до ТОВ “Горобина” – лікеро-горілчаного заводу з автоматизованими лініями, новітніми технологіями, чіткою, перевіреною часом і досвідом рецептурою і, звичайно ж, продукцією, яка пройшла всі рівні перевірки та оцінки якості, була неодноразово відзначена багатьма грамотами і завоювала свою любов і довіру серед наши клієнтів.

На наших лініях випускається понад 30 видів алкогольної продукції: горілка, вермути, настоянки, бальзами та лікер під торговими марками “БЕСІДА” “FIJI”, “Skiff Gold”, “Горобина”, “Сумський Двір”, “Губернія”, “Sumska gorobina”, “Дух царей”, “Дворянский графін”.

Філософія нашої компанії спрямова на виробництво тільки якісних, натуральних напоїв найвищого рівня, з довершеними смаками та ароматами, що захоплюють і закохують в себе з першого ковтка і дарують відчуття насолоди. Вже більше 7 років основою нашої продукції є структурована вода, більш відома як “тала” і застосовується дев’ятиступенева система фільтрації водно-спиртового розчину з використанням напівдорогоцінного каміння та мінералів, тому наша горілка така м’яка і кришталево чиста, як з джерела; настоянки, вермути, лікер та бальзами мають чіткий колір, довершений смак і є дуже ароматними.

Ми вкладаємо всю свою любов в розвиток нашої справи, тому гарантуємо відмінну якість і натуральний склад, адже наша мотивація – щирі, вдячні відгуки задоволених клієнтів.

Після вивчення документів Акцизного Управління стало відомо, що 12 липня 1897 року виданий патент “Гриненку Прокофію Семеновичу, купцеві горілчаного заводу у місті Сумах у своєму домі”. Саме ця дата вважається заснуванням нинішнього Сумського лікеро-горілчаного заводу.

Купець Гриненко виробляв настоянки, наливки, лікери, а 1898 року склад розпочав випуск горілки для державних крамниць, ставши, таким чином, монополістом.

Від весни 1919 року, з націоналізацією горілчаного заводу Гриненка, Сумський ЛГЗ став єдиним горілчаним підприємством у місті.

У 1955 році вже було випущено 340 тис. дал продукції, чисельність усіх працюючих досягла 133 особи.

У 1975 році в асортименті продукції сумського горілчаного заводу з’явилися такі сорти горілки як “Екстра”, “Старокиївська”, “Українська горілка 45 °”, “Петровська”, “Стрілецька 3 °”.

1977 року була розроблена технологія виробництва нової гіркої настоянки “Сумська горобинова”, що завоювала визнання у багатьох країнах світу.

Протягом 1982-84 років було змонтовано нову лінію розливу, споруджено матеріальний і тарний склади, замінено автомати укладання, проведено інші інженерно-технічні роботи; побудовано й запущено в експлуатацію сучасну котельню і введено в експлуатацію нове водоочищення.

У період 1990-96 років були розроблені рецептури таких високоякісних горілчаних напоїв як горілка “Гусарська”, “Ярославна”, “Сухановська” та бальзам “Суми”.

У 1996-97 роках більша частина прибутків підприємства була спрямована на технічне переобладнання виробництва, було придбано і встановлено дві лінії розливу і машина для миття пляшок італійського виробництва, встановлені автомати з наклеювання акцизних марок, було закуплено та встановлено обладнання для демінералізації води методом зворотнього осмосу.

У січні 2001 року на базі орендного підприємства “Сумський лікеро-горілчаний завод” була створена фірма “Горобина”, яка продовжила славну справу сумських майстрів горілки.

У 2014 році до виробництва були залучені учені інституту технічної теплофізики НАН та Українського НДІ спирту і біотехнології продовольчих продуктів. Завдяки цьому відбулося ноу-хау у виробництві нашої алкогольної продукції – це використання структурованої води, більш відомої як “тала” та застосування дев’ятиступеневої системи фільтрації водно-спиртової суміші з використанням напівдорогоцінного каміння та мінералів.

Ми активно працюємо над тим, щоб наша продукція відповідала всім критеріям оцінки якості, мала натуральний склад і довершений смак. Ми пишаємось кожною лінійкою алкогольних напоїв, їх складом і тонкощами виробництва. Клопітка праця, помножена на любов до власної справи, відповідальність і чесність дає змогу експортувати наші напої по всьому світу, а в Україні вони вже давно стали улюбленими у колах багатьох родин.

У 2021 році вперше в Україні наше підприємство почало виготовлення сертифікованих настоянки та лікеру органічної якості на основі ягід терну від ТМ “Hunters drink Old Carver”.

Сьогодні Сумський лікеро-горілчаний завод є одним із престижних підприємств алкогольної продукції в Україні. Наша формула успіху – виробництво якісних і натуральних напоїв, що задовільнять смаки навіть найвибагливіших їх поціновувачів.

Рік заснування
1897
рік
Площа заводу
18 200
кв. метрів
Наша продукція
30+
видів продуктів
Потужність виробництва
48 000
одиниць/годину